18 Nisan 2010 Pazar

Yamuk


Şimdi bu güzel insanların elbette yamuklukla filan ilgisi yok. Durum şu ki: Birileri gene süper işler peşinde koşmuş. Denizli dolaylarında Çaltı diye bir köy var ve bu köyün tahmin edebileceğinizin de ötesinde süpersonik bir web sitesi var. Siteyi de gene Çaltılı bir profesör olan Güngör Bal hazırlamış. Deli ayrıntı kaynıyor. Örneğin, köydeki her sülale hakkında fotoğraflı, soy ağaçlı filan bilgiler edinebiliyorsunuz. Bu kişiler de, Çeneler sülalesinden Yamuk Hasan'ın eşi ve kızlarıymış efendim :)

Bu arada anneannemlerin de Alaşehir'e bu köyden göçmüş olma olasılıkları çok yüksek. Kızlık soyadıyla örtüşen ve bizdeki fotoğraflardaki tiplerle birebir benzeşen insanlar var söz konusu sülalede. İsim veremiyorum, pardon. Valla bir garip oldum. Duygulandım, heyecanlandım ve şaşırdım.

Çaltı hakkında detaylı bilgileri bulup, yerelliğin dibine vurdurabileceğiniz adres: http://www.caltikoyu.org/

Şu fotoyu da koymadan edemeyeceğim ama:


 Oha, paralara bak!

4 yorum:

butterflyfeeling dedi ki...

Ben paradan geçtim niye iki erkeğe para takılmış; küçük olan sünnet oluo desek diğeri ne arıyo yanında o da mı sünnet oluyo yoksa :)
Büyük olan evlenio desek gelin nerde, niye o çocuğa para takılmış adamın yanında duruyor bide ?

Kısaca Gizem; dedi ki...

küçük oğlanın bakışı fena ama sanki üstündekiler emanet gibi hiç mutlu değil:D

Arzu dedi ki...

İki erkek ? :) Köy bu durumları aşmış diyeceğim ama birisi çocuk daha , töbe töbe :)

feyz dedi ki...

AAA kaybettiğiniz akrabalarınız orda bi yerde yaşıyo olabilir =) bu arada bende burda düğün yapçam bana da para taksınlar :D

Yorum Gönder